Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Caut o solutie pentru a elimina mucegaiul din coltul unei camere. Va rog, o recomandare pentru un dezumidificator, care sa acopere o suprafata de peste 60 de metri patrati, sub 30-40 db., pretul nu conteaza. Imi doresc calitate. Va multumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Până la dezumidificator iti recomand asta.
https://grupdzc.ro/......gai-500-ml

| Yuoia a răspuns:

Nu dezumidificatorul te va ajuta ci eliminarea sursei de umezeala.
Ce ai acolo? Infiltratii de la o teava de apa?
Repari teava.
Condens de la un perete exterior?
Izolezi (pe exterior!) peretele.
Dupa ce elimini sursa, cureti peretele, dai jos tot ce e ud, refaci, zugravesti.
Mai calitativ si mai sanatos ca asta nu este.
Insa de preferat sa le faci vara.

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns:

Recomandarea mea este dezumidificatorul de aer Ebac CD35, care este silentios, usor de controlat, eficient si are un randament impresionant. Acesta poate acoperi o suprafata de pana la 95 metri patrati si are un nivel de zgomot sub 30 dB. Acesta are un filtru de aer de inalta calitate, care va ajuta sa eliminati particulele si mucegaiul din aer. Este echipat cu o functie de auto-stop, care opreste dezumidificatorul atunci cand nivelul umiditatii scade sub nivelul setat. De asemenea, acesta are un sistem de control avansat, care permite setarea temperaturii sau a umiditatii din camera si un indicator digital care afiseaza nivelul de umiditate din camera. Acesta este unul dintre cele mai bune dezumidificatoare disponibile pe piata si merita investitia