| pathfinder a întrebat:

Ce aparat de aer conditionat este cel mai potrivit pentru un apartament cu 2 camere? Stiu ca este vorba de acele btu/h, care nu prea stiu ce inseamna.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Unul la 12000 btu merge, dar nu văd cum ar putea răci două camere.

Răspuns utilizator avertizat
| cypry29 a răspuns:

Buna ziua
Eu am cumparat acum doua luni si sunt foarte multumit (am un apartament de 2 camere)
Aparat aer conditionat Samsung AQ12TSBNCEE 12000 BTU - CLASA A
PRET(Pretul include TVA!): 1299 RON
Cost instalare STANDARD: 300 RON
Descriere montaj: 3 METRI LINIARI INCLUSI
Livrare Bucuresti si Ilfov: Inclusa in costul instalarii.
Cost livrare in toata tara: 70
Clasa de consum: A
Inverter: nu
Capacitate Racire (BTU/h): 11944
Capacitate Incalzire (BTU/h): 12968
Garantie (ani): 2 ani
Debit de aer (m3/h): 570
Functii: Racire, Incalzire, Ventilare, Dezumidificare, Auto
Nivel zgomot (db): 26-35
Filtre: Filtru anti-praf, Filtrul Full HD (Full High Density) colecteaza pana la 80% din praf si alergeni care cauzeaza bacteriile
Functii speciale: Good'sleep, Smart Saver, Programare 24h, Triple Protector
dimensiuni_int: 820 x 285 x 210
dimensiuni_ext: 660 x 470 x 240
Greutate unitate interioara (kg): 9
Greutate unitate exterioara (kg): 26
Alte detalii: Eficienta energetica la racire (EER) : 3, 21; Eficienta energetica la incalzire (COP) : 3, 61