| anonim_4396 a întrebat:

Ce-ar fi daca ambii soti/parteneri ar lucra de acasa? (Situatie nu foarte des intalnita, dar ce-ar fi daca s-ar intampla?) Ce fel de spatiu de lucru ati prefera?

*Birouri separate pentru fiecare dintre soti, chiar daca asta ar insemna o casa mai mare.
*Un birou pentru unul dintre soti (cel mai sensibil) si, pentru celalalt sot (mai nepretentios), un coltisor amenajat intr-o zona a casei.
*Un singur birou pe care il impart ambii soti.
*Niciun birou, ci 2 coltisoare, undeva unde se poate, in casa.

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

De preferat 2 birouri daca se poate. Daca nu, doua mese diferite ca sa nu-si incurce hirtiile, lucrarile, etc. De acolo pot incepe discutiile neplacute (mai ales daca unul e mai sensibil).

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un birou pentru amandoi impartit

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce lucreaza, daca lucreaza in acelasi domeniu atunci un birou comun, daca nu separate

| neutrino a răspuns:

Daca munca este comuna, atunci trebuie ambii sa fie in aceeasi camera, cu birouri separate.