| doarUnCopilprost a întrebat:

Ce ar trebui sa facem ca sa fie rai pe Pamant?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca noi oamenii sa ne schimbam in bine, sa fim mai buni, mai corecti, mai sinceri unii cu ceilalti, sa daruim fara sa cerem inapoi, sa impartim tot ce avem cu cei care nu au, sa distrugem toate armele, sa uitam de lupte si invidii, sa nu ne facem rau unii la altii, intr-un cuvant, sa ne schimbam in bine cu totii si atunci am avea un rai pe pamant!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa murim.

| whatevernvm a răspuns:

Sa fumezi un joint

| Pool77 a răspuns:

Nu poti.
Fericirea,iubirea frumusetea etc sunt relative.
Unii isi gasesc fericirea intr-un telefon, altii intr-o masina altii intr-o simpla raza de soare. Nu poti, sa le oferi tuturor fericire. Doar in cazul in care nu-i selectezi, ca si in biblie adica cei care nu se pot adapta la ce-ti cauzeaza tie fericire sa moara sau nu stiu.
E imposibil, mai ales cu o populatie de 7 miliarde de oameni. Poti incerca, dar vei cauza mai mult rau decat "rai".

| NellieLovett a răspuns:

Multe...
Dar e aproape imposibil...
A! Vad ca ai postat intrebarea la Casa & Gradina. Pai ar trebui sa avem grija de flori happy

| Robi1444 a răspuns:

Sa aiba toti ce isi doresc. Astai tot.

| Expressions a răspuns:

Kill al humans? laughing

Habar n-am, nu se poate.

| Yoggy a răspuns:

Sa iti traiesti viata din plin si sa nu te intereseze de consecinte.

| Marussia69 a răspuns:

O lume fara razboaie, religii, lacomie, plina de oameni educati cu simt analitic...dar asta e imposibil.