| doarUnCopilprost a întrebat:

Ce @r trebui sa facem ca sa fie rai pe Pamant?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Toti ziceti ca nu se poate.
Doar trebuie sa fumezi ceva tare, sa bei de te spargi si pentru o noapte esti in rai.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa murim toti iar.

| lpavel a răspuns:

Orice am face ar fi imposibil de realizat asta! De ce? Pentru ca asa este menit omului pe pamant sa trudeasca din cauza pacatului stramosesc facut de Adam si Eva!

| LoveSleep a răspuns:

Sa murim toți.

| OldSoul a răspuns:

Nimic, deoarece mereu va exista o persoana care sa vrea "mai mult" decat ceilalti, si nu poate exista Rai daca nu exista echilibru.

| gemeni6226 a răspuns:

Sa aiba toti acelasi IQ pentru ca diferanta de IQ genereaza neintelegeri unul cu iq mic nu va intelege niciodata unul cu iq mare si viceversa,sa aiba toti provenienta dintr-o familie unde sa aiba parte de intelegere,echilibru iubire,si sa lipseasca cu desavirsire armele, narcoticele, bautura, si oamenii daca ar fi programati genetic pentru pace si pentru a fi multumiti in cuplu de iubirea unei singure persoane si intotdeauna inaintea formarii cuplului un om sa poata fi atras doar de un singur alt om, toti oamenii sa gaseasca pe Pamint acel singur om cu care vor forma in mod sigur un cuplu fericit potrivindu-se in toate sau intelegindu-se in toate, acea iubire sa dainuie pina la adinci batrineti cind doar mortea le desparte dar si atunci sa fie programati sa moara imreuna ca nici unul sa nu sufere de moartea celuilalt.Stiu ca e fictiune dar numai asa ar fi raiul adevarat pe Pamint.As mai adauga ca o conditie materiala sa aiba hrana suficienta dar nu din abundenta fiecare doarece abundenta duce la boli si ingrasare, sa poata toata lumea merge o data anual calatori in concediu oriunde isi pofteste inima, saptamana de lucru sa fie de 5 zile, si deosebirea cea mai mare de venit in lume sa fie de 2 salarii.Munca sa fie o placere si nu o obligatie pentru toata lumea.Asta presupune ca toti sa aiba acelasi talent la servici tot prin programare genetica astfel neexistind concurenta nci nu stiu daca ar fi bine atita binebig grin oare nu ne-am plictisi? toti avind de toate lipsa oricarui stres nu ne-am molesi? Sau ca sursa de andrenalina ar fi doar intrecerile sportive? si jocul de pe facebook?

| Idkidk a răspuns:

Să mor eu.;( Asta trebuie.

| ShaOfHatred a răspuns:

Acel moment cand crezi ca zici o prostie si de fapt e un raspuns castigator.Mersi pentru funda.

| MistretulPufos a răspuns:

Sa nu mai existe ura, invidie, hotie, de la astea pornesc toate lucrurile mai rele, in schimb sa ne iubim cu totii ca fratii, sa nu mai existe poluare, defrisari, sa vindecam toate bolile, etc. si sa fim uniti

| Analytical a răspuns:

Nimic. Nu putem face nimic, tot raul trebuie distrus. Si pacatul e printre noi, ne macina si ne distruge.
Gandeste-te, o intrebare care imi place.

| MysteriousCat a răspuns:

Ar trebui sa luam decizii mai gresite ca in prezent, sa dam jos pe cei ce au suflet bun si incearca sa indrepte raul, sa ne abandonam copiii in cele mai groaznice conditii, sa renuntam la credinta etc. happy