| modista a întrebat:

Ce ati ales Craciunul asta: brad taiat din padure, in ghiveci sau artificial?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Brad taiat din padurile altor tari. Ca ai nostri sunt prea firavi si nu merita nici sa fie taiati si nici sa fie vanduti.

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Artificial, cumparat acum 5 ani si folosit in fiecare an.Decat sa taiem un brad frumos mai bine cumparam o copie-perfecta a acestuia.

assiris
| assiris a răspuns:

Pentru prima data am menajat natura si regret ca nu am luat decizia asta mai demult. Asa ca am folosit brad de esenta identic naturala (ca sa folosesc termenii utilizati pe etichetele produselor naturale care ii pacalesc pe multi) deci, brad de esenta identic naturala din plastic. L-am dat afara (in cutia lui) cind am vrut caci nu s-a uscat. La anul insa voi folosi linga el si un pui natural pe care apoi il voi planta si asa voi face mereu, in fiecare an.

mira
| mira a răspuns:

Mentalitatile, gusturile, preferintele si perceptiile asupra anumitor lucruri se schimba de-a lungul timpului.Cu ani in urma eu insami consideram kitsch un brad artificial.Acum, de cand m-am convins de jaful din padurea romaneasca am optat pentru bradul artificial.Solutia optima este bradul in ghiveci, insa nu dispun de teren pentru replantare si nici nu-mi permit investitii prea mari. Mira

| kh1ss a răspuns:

Eu n-am facut bradwinking

| carmen_9743 a răspuns:

Artificial, e mult mai bine, nu face mizerie, nu alergi dupa el, e mult mai bine asa

| mihalitza a răspuns:

Bradul din padure, cu toate ca in fiecare an imi propun sa nu mai distrug un copacel pentru citeva zile. Anul acesta sigur voi cauta de toamna un bradut pe care sa-l pun in ghiveci si sa-l pot folosi mai multi ani!

| Dara a răspuns:

Eu sunt pro-natura! De multi ani folosesc brad artificial!

| hashe86 a răspuns:

Artificial
nu merita sa irosim un brad natural doar pentru 10 zile.
in plus cel artificial are coronamentul impecabil si arata foarte bine.
cel in ghiveci e ideal, arata si foarte bine il si poti refolosi(ink 1 2 ani) insa e cam piperat la pret. dar daca aveti o gradina unde sa l replantati cu atat mai bine, va infrumusetati si gradina.
e pacat ca anual mii de brazi sfarsec abandonati in piete doar pentru ca nu exista o corelatie intre cerere si oferta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brad natural.

| riana a răspuns:

Eu am refolosit bradul artificial de anul trecut.

| Krissi a răspuns:

Mi-am luat un brad la ghiveci si m-a bucurat foarte tare prezenta lui in casa, este solutia perfecta. Singura problema... depozitarea. Daca nu aveti parinti/bunici care stau la casa sau nu locuiti intr-o casa mare, poate nu e o idee buna. Eu cred ca il plantez la bunici.