| Andrei3133 a întrebat:

Ce cuprinde un apartament cu doua camere? Mai exact la ce se refera noțiunea de camera?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Un dormitor, o camera de zi, o bucatarie, o baie si un hol. Optional inca un hol, o camara, o debara, balcon.

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Apartamentele in general au o bucatarie, o baie, un hol (uneori o debara) si camerele. Camerele sunt dormitoarele si camerele de zi. Cum in Romania oamenii sunt saraci, de multe ori folosesc si camera de zi ca dormitor. Intr-un apartament cu 2 camere, in una dorm parintii si in cealalta copilul/copiii.

| InvatamProgramare a răspuns:

Doua camere, in Romania, inseamna un dormitor si o sufragerie.