Ce decoratiuni originale as putea folosi la nunta mea?

Copaceii sunt in trend anul acesta, iar cei care vor sa-si decoreze mesele de nunta pot face din timp aceste aranjamente. Sunt usor de realizat, ieftini si mai ales de efect. Acest tutorial se poate urmari si pe acest site oncewed.com.

Daca vreti sa faceti acesti copacei pentru decorarea nuntii voastre, va sugerez sa apelati la cateva prietene bune care sa va ajute. Veti termina repede si veti realiza ca prietenul la nevoie se cunoaste.

Urmariti tutorialul pas cu pas in imaginile de mai jos si veti descoperi ce usor se pot face decoratiuni de nunta ieftine si dragute.

Daca doriti sa inlocuiti floricelele din hartie cu flori adevarate veti avea o atmosfera mai deosebita. Se pot pune margele sau cristale in functie de gusturile si preferintele fiecaruia.

De asemenea se pot atarna in ramuri si biletele cu dedicatii sau multumiri.

Daca doriti sa fixati crengutele si sa-i dati un aspect de copacel, atunci va sugerez sa folositi spuma poliuretanica si acoperiti cu muschi sau pietricele.

Crengile se pot vopsi sau spreia cu diferite culori.

Spor la lucru si sa-mi spuneti cum v-au iesit decoratiile-copacei!

By

Răspuns Câştigător
| fierforjat a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti in primul rand la o tema care sa ti fie draga si sa te reprezinte.Conteaza apoi foarte mult perioada in care va avea loc nunta, locatia. Apoi vei gasi singura raspunsul.

1 răspuns:
| madaa a răspuns:

Alege un stil vintage adica vintage inseamna vechi de demult este un stil foarte frumos si elegant de pe vrea regilor si a reginelorwinking sau ceva foarte extravagant ceva care sa ii socheze pe toti gen : LADY GAGGA laughing sigurat daca vei alege unda din aceste exemple voi avea o nunta magnificawinking