| Sonia822 a întrebat:

Ce e sursa cu dulie? Bec? Vreau sa achizitionez o veioza si in datele tehnice scrie ``nu e dotata cu sursa cu dulie E27``. Inseamna ca n-are bec sau ca n-are suportul ala in care se baga becul si trebuie sa-l cumpar si p-ala, separat?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Sursa cu dulie"?
Chiar e curios.
Duliile E27 sunt pentru becurile "normale", uzuale in corpuri de iluminat /candelabre (cu becuri cu filament de 25-125W sau cu Led de 3-15W).
Aceste becuri sunt alimentate, de regula, cu 220-230Vca, adica direct de pe reteaua monofazata, fara vreo sursa suplimentara.
Ar trebui sa dai link-ul la produs, poate ar fi de mai mult ajutor.

| Bula a răspuns (pentru Sonia822):

E o veioza simpla, facuta pentru becuri Led, de putere si consum mic.

ATENTIE!
"Acest produs nu poate fi comandat online. Te asteptam in cel mai apropiat magazin Dedeman pentru consultanta si achizitie."
Deci trebuie sa mergi la ei in magazin, s-o cumperi.

| simpluone a răspuns:

Exact. Probabil se refera la sursa de lumina cu dulie E27, adica bec normal. Deci becul nu este inclus. Puterea maxima admisa pe bec este de 40W. Recomand sa iei un bec cu led-uri sau economic.