| Luchian7 a întrebat:

Vreau sa leg un cablu cu stecher de o dulie si nu stiu cum sa le prin de dulie.

3 răspunsuri:
| petre059 a răspuns:

Vezi ca dulia se desface la mijloc, desurubeaza, scoti ceramica din interior care are pe spatele 2 suruburi (unde prinzi firele)insurubezi firele cate 1 in fiecare surub si gata.

| Luchian7 explică (pentru petre059):

Trebuie cumva anume sa le prind intr-o ordine (de ex : firu stang la bobina stanga si firu drept la bobina dreapta), trebuie de stiut o diferenta dintre fire sau le pui la nimereala?

| petre059 a răspuns (pentru Luchian7):

Nu conteaza culoarea, strange bine sa faca contact perfect(sa nu joace firul) si fa proba apoi, daca merge dai si tu funda laughing daca nu mai vorbim laughing