| ruzycciocolata a întrebat:

Ce flori aveti plantate in gradina?Ma refer la gradina aceea destul de mare ,cu flori ,din curte .Ce flori arata bine ,infloresc in fiecare an vara ,floarea se oflileste greu si sunt romanesti?Adica prin romanesc ma refer la flori normale (panseluta ,galbenele) nu de astea exotice cu forme ciudate .

3 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Eu am decat iarba marijuana

| FataAmintirilor a răspuns:

Florile de piatra sunt foarte dragute, narcisele, zambile, aster(nume mai modern) sau ochiul boului pitic acesta infloreste spre toamna dar vara are un aspect floarte frumos si fara a fi inflorit, carciumareasa e o floare minunata in diverse culori si forme, ochiul boului(alt tip, nu aster) in multe culori, bujor, crinii sunt frumosi si cu un miros placut, brandusele, lalele... aceste flori le voi planta si eu in gradina mea am seminte deoarecea anul trecut le-am strans tot de la florile mele! daca nu stii cum arata unele flori pe care ti-am denumit intra la google imagini si o sa vezi! succes la gradinarit!

| crisaior a răspuns:

Hortensiile sunt perfecte! au flori cel putin jumatate din vara si isi schimba si coloritul petalelor: albe, mov, albastre