| anonim_4396 a întrebat:

Ce ierbicid se foloseste pentru. eliminarea buruienilor din rasadurile de: ardei si tomate? GABI

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu contra buruienilor dar pot sa-ti spun un remediu contra daunatorilor. Un insecticid natural folosit de cei care cultiva legume bio este urmatorul: Se aduna cat mai multe urzici (si din cele cu seminte)care se pun intr-un butoi mare cu apa pana ele macereaza(2-3 saptamani). Cu apa din butoi de stopesc plantele. Butoiul de alimenteaza cu urzici si apa pentru refacerea stocului. Mirosul nu este prea inbietor, dar, este ecologic, este la indemana si... e gratis. Poate mor si buruienile... cine stie!