| ninarus a întrebat:

Ce imi recomandati sa beau dimineata: suc, cafea, ceai?
Dar ce sa vmaninc?

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Dimineata ai putea foarte bine sa bei o cafea, chiar e recomandat. Iar de mancat, depinde, o omleta, cereale, un croissant, eu stiu... O zi buna!

14 răspunsuri:
| edizamfir a răspuns:

Ceai si paine prajita cu margarina/unt si gem/miere/dilceata/simplawinking
cel mai bun love struck

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un pahar cu apa si nu stiu ce sa-mi mananci, atentie cum intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cana de ceai si paine cu branza. Pofta buna.

| mola a răspuns:

Baut : Cafea sau Ceai
Mancat : Paine coapta cu unt si gem, sandwitch, cereale, iaurt cu cereale naturale etc...

| emag a răspuns:

Ceai sau cafea, de mancat un ou fiert, cereale

| Deliα a răspuns:

Cafea cu lapte e buna si te face rasfatat

| marcous a răspuns:

Dimineata trebuie sa iei cea mai bogata masa. Personal, iti recomand un ou ochi (sau omleta). In omleta poti adauga cascaval si salam iar in ochiuri bacon. Nu este nevoie sa le prajesti in ulei daca cumperi (sau ai deja) o tigaie de teflon.
Pe langa ochiuri, eu mananc branza telemea (cu o salata de rosii) si paine neagra.
Poti fierbe 3-4 crenvusti sau (daca esti adeptul mancarii sanatoase) un castron de lapte cu musli.
In cantitati mici (nu mai mult de doua felii) poti manca si paine cu unt si miere.
De baut, merge un ceai. E mai sanatos decat cafeaua si sucul. Daca nu mananci musli, poti bea un pahar cu lapte (asta e cel mai sanatos)
Poti alterna telemeaua cu cas, urda sau branza feta. Salata de rosii se poate transforma oricand intr-o salata mai complexa, mai bogata.
Nu uita sa sepli si vasele la final, ca n-ai sclavi.

| prisacarul56 a răspuns:

Paine unsa cu unt si miere, un ceai de macese, un ochi, sau un ou fiert moale, cascaval.

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Ceai/cafea amandoua sunt bune
cereal
ou
lapte

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Dimineata iti recomand sa bei suc (ca e mai sanatos), sa bei un pahar de apa pe stomacul gol si sa mananci omleta! big grin

| Monster08 a răspuns:

Cel mai bine sa bei un suc natural de fructe si daca nu ai un ceai. De mancat una, doua felii de paine prajita.Painea prajita ofera multe energie si este foarte buna sa iti incepi ziua.

| georgian1998 a răspuns:

Ceai

| diamantany a răspuns:

Ceai cu paine prajita cu un pic de unt nici nu ingrasa

| Flam_Flam_1983 a răspuns:

Un pahar de lapte, este cel mai sanatos. brinza, oua iti dau energia necesara.