| yry_5615 a întrebat:

Ce parere aveti despre plantele naturale si utilizarea lor in medicina homeliopata?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Parerile se impart, a mea este buna despre aceste plante utilizate in medicina naturista, in ziua de azi nu mai prezinta nimic garantie, nici medicamentele, dar nici unele plante datorita pesticidelor si tuturor chimicalelor, de multe ori prefer sa beau un ceai din orice buruiana, numai sa nu mai iau medicamente, dar asta e ca fara medicamente nu pot stasad

| remus a răspuns:

Au efect mult mai bun ca cele de sinteza, trebuie o perioada lunga de timp administrate si sa fie bio.Multa sanatate!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Dintre medicina alopată și cea homeopată aș alege-o pe cea de-a doua. Medicina homeopata este o medicina care cere o individualizare a remediului. Tratamentul este numai pentru un singur individ. Interviul medic-bolnav este foarte important. El sta la baza comunicarii prin care se gaseste remediul. Pacientul povesteste suferintele lui si medicul "cantareste" tot ce i se spune, stabilind tratamentul adecvat.
O zi cu zâmbet să ai!

| Oceanborn a răspuns:

Si matraguna e o planta naturala...

| Tonyi a răspuns:

Eu tocmai am terminat medicina:) si am o parere foarte buna despre plantele naturale;) sunt fara riscuri;) http://fertcomplex.blogspot.com