Întrebare recomandată | Anonimul674 a întrebat:

Ce poti face sa nu mai apara mucegai pe pereti?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stergi cu clor apoi aerisesti bine cateva ore.Sa iasa mirosul.

| benny a răspuns:

Savo antimucegai il pulverizezi pe perete si mucegaiul dispare, dar trebuie sa aerisesti cateva ore dupa ce ai dat pentru ca miroase foarte puernic a clor

http://www.savo.eu/produse/savo-antimucegai

| relian a răspuns:

Pulverizezi peretii cu clor dupa care izolzi cu plistiren, pui peste rigips si dupa nu mai ai niciodata probleme.Bine trebuie sa montezi si profile din alea demetal pe care sa prinzi rigipsul.Chestia asta o faic in interior nu exterior si iarna o sa stai ca boierul la caldura si cu consum f mic de energie.Bafta si spor la treaba

| alexs99 a răspuns:

Aeriseste in fiecare zi si foloseste Savo Antimucegai.

| viotedy a răspuns:

Speli peretele cu clor, usuci si procuri un aparat pentru umiditate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aeristeste camera si astupa gaurile de aer cu chit pe unde mai intra frigul in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mucegaiul sau igrasia din locuinţe constituie o problemă serioasă, deoarece, în primul rînd, duce la deteriorarea în timp a unei încăperi sau chiar a întregului spaţiu de locuit.
Înlăturarea cauzelor apariţiei mucegaiului (acestea putînd fi multiple) nu este suficientă, ci se impune luarea unor măsuri care să ducă la îndepărtarea lui pe o perioadă suficient de îndelungată. Mucegaiul poate fi înlăturat prin aplicarea unor soluţii şi varuri speciale, care sînt oferite în prezent pe piaţă de majoritatea producătorilor de varuri lavabile.
Te pup!

| alex500 a răspuns:

Lasa geamul deschis zilnic in camera unde a aparut mucegai!

| prisacarul56 a răspuns:

Am avut parte si eu de asa ceva si am reusit sa rezolv destul de bine problema folosind o sare speciala aflata intr-un ambalaj poros, care se introduce intr-o cutie de plastic la partea superioara.Aceasta absoarbe umiditatea din camera condensul regasindu-se in partea de jos a cutiei.Inlocuiesc saculetul cam la doua luni, pentru ca in timpul in care se face absorbtia umiditatii din camera, continutul se dizolva.In aceasta perioada in cutie se strange pana la un sfert de litru de apa, de am cam ramas si eu tablou de cata umiditate poate fi intr-o camera.Recipientul si saculetul se poate cumpara de la magazinele cu specific de metalo-chimice.Eu personal utilizez setul acesta de produse (recipient+sare) fabricate de firma germana Bison cu rezultate foarte bune.

| alexandra13131718 a răspuns:

Cu clor sau cu savox

| florance25 a răspuns:

Poti sa cumperi : Savo Antimucegai.