| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă cu centrala de nu mai porneste? Inainte mai facea asa dar macar apuca sa dea flacara si apoi se reseta, acum nici atat, daca dai pe apa calda incepe pompa dar nu da flacara sa incalzeasca apa
https://youtu.be/HOuOsJE87xI

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricată, suna i pe cei care ti au instalat o sa vina ei sa o verifice, daca mai este in garantie nu te costă nimic reparatia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca nu lucrezi in domeniu... nu ai ce sa ii faci, cel cel mai bine ar fi sa chemi un tehnician. Si acum, astazi, sa te asiguri ca o sa vina cat de curand, pana nu se aglomereaza saptamana.

| Holiday a răspuns:

Posibil sa fie defect senzorul de flacara. Daca e asa trebuie inlocuit electrodul de ionizare care il are incorporat. Un depanator de centrale iti poate spune exact despre ce problema e vorba la fata locului.

| NoisyLight a răspuns:

Electrovana de gaz defectă, sau presostatul diferențial de aer (dacă e cu tiraj forțat), sau electrodul de aprindere, etc.
Nu au ce să repari. Cheamă un tehnician.