| Andreea2804Ioana a întrebat:

Mi-a ramas termostatul fara baterie asta noapte si dimineata i-am pus baterii noi si acum nu mai comunica cu centrala. Nu a mai pornit centrala de ore bune. Am incercat sa mai scot bateriile si sa-l resetez insa nu se intampla nimic. Centrala e ok, porneste cand e vorba de apa calda. Nu stiu ce sa fac, ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i reset la centrala.
Eu asa fac cand nu mai sunt conectate intre ele. Tin apasat pe resest la centrala, si reporneste. Apoi ma duc la termostat si dau un grad peste cat e setat, ca sa porneasca.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie refăcută procedura de „împerechere" cu centrala. Citește manualul de utilizare!