| BuGsstormbunny a întrebat:

Ce se intampla daca am mancat de pe un cires cirese care au fost stropite cu o saptamana in urma?

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Traiesti, ca sa citesti acest mesaj? Atunci sigur nu ai patit nimic. ☺☺☺
Daca chiar era ceva serios, te lua de la inceput durerea de burta. Daca te lua mai tirziu, cel mult o diaree faceai.

Bula
| Bula a răspuns:

Substantele de stropire sunt asa preparate ca, trebuie sa le aplici (stropesti) cu cel putin o saptamana inainte de culegerea fructelor (sau legumelor). Perioada de o saptamana este pentru vreme fara ploi. Daca ploua intre timp, atunci e ca si cum ai spala fructele inainte de consum.
In concluzie: nu vei pati nimic din cauza stropirii, doar vei face (eventual) o diaree, daca ai mancat mai mult de 1-2 kg cirese si ai baut si apa, dupa. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mare lucru. Ar fi fost mai bine să le speli, dar dacă mai poți scrie aici, acum, s-a rezolvat.

| RKBlue a răspuns:

Nimic.
Dupa o saptamana toate substantele nocive ar trebui sa dispara( cel putin dupa tatea ploi...).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi urgent la spital

| Reghqen a răspuns:

Nu o să pățești nimic stai liniștit

| Cksihja a răspuns:

Există o perioadă de pauză în care nu ai voie să mănânci fructele, uită-te pe flacon, dar dacă plouă e posibil să nu se întâmple nimic pentru că se spală.

| SporeBox a răspuns:

In cel mai rau caz s-ar putea sa ai greata sau dureri de burta dar nu cred ca pe ciresele alea era atata substanta incat sa te omoare sau ca pe coresele alea mai erau ceva dupa ploi (asta daca a plouat la tine).

| BuGsstormbunny explică:

A plouat aproape in fiecare zi.