| Asdfasdefta a întrebat:

Ce se intampla daca mancam fructe stropite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Depinde de cantitate, acum cat timp au fost stropite, cum reactioneaza corpul tau la otravuri, de la 1 mar stropit acum 1 saptamana cel mai rau ai o indigestie. variaza de la dureri de burta, indigestii, diaree pana la chestii mai nasoale.

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Stropite cu ce? Vreau sa precizez ca nu sunt nici doctor(nici nu as vrea sa fac parte din sistem, si nu fac!), doar sa-mi expun la aceasta provocare o parere umila.Nici naturist ' in sensul aceptat azi, care mi se par cei mai periculosi.
Ca atare, iti voi spune parerea mea sincera:sunt impotriva a tot ce se produce industrial, sunt impotriva a tot ce se consuma conform 'reclamelor de firme', sunt cam salbatic!
Si am sa-ti spun cum am descoperit ca sunt salbatic:am crescut animale (pisici, caini), daca vreau sa aflu ce sa mananc dau la un caine sa manance : ma refuza, renunt! Am avut caine care manca si capsiuni, si visine... aproape orice fruct. Daca ii dadeam ceva 'aiurea' :refuza.M-am gandit, mintea mea in gandul ei:daca un animal refuza ceva, este satul sau simte ca ceva e in neregula?
In final, voiam sa spun ca nimic ce nu face parte din natura aia 'rea ' nu este nociv. Toate bolile de care suferiti, unii sau altii sunt provocate de interventia unora asupra naturii.

| StefanChriss a răspuns:

Fructele alea sunt stopite cu insecticid, prin urmare cel mai probabil o sa ai dureri de burta, stomac, greata, varsaturi, diaree, posibil febra sau dureri de cap, in functie de insecticid, si de cat de puternic estelaughing.

| sergiuthunder a răspuns:

Depunde cit ai macat. daca ai mincat mai mai multe doar o tura la spital si s-ar putea sa ramii interana o zi.Dar asta numai in cel mai rau caz.Sa nu te sperii.happy

| Pensi1 a răspuns:

Murim.