| Rapunzell a întrebat:

Cine are orhidee acasa? Vi s-a intamplat sa infloreasca pentru a doua oara, dar alta culoare? Eu am o orhidee Dendrobium care avea flori galben pal cand am primit-o, iar acum a inflorit iar dar florile sunt violet inchis. Este superba!

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Eu am patit asa cu o tufanica, dumitrita sua crizantema, nu stiu sub ce nume o stii tu. Era mov si a inflorit alba, a doua oara.

2 răspunsuri:
| KlaraWeiss a răspuns:

N-am mai auzit de asa ceva, ale mele infloresc aceeasi culoare sau mica diferenta de nuanta.

| LAYILA a răspuns:

Da eu am doua la fel dar violetul care il are acum nu are si asa niste fire sa zicem galbene e ceva naturalasta e orhideea love struck love struck love struck daca imi lasi o adresa ceva ti o arat la web