| stelistu720 a întrebat:

Cit erbicid merlin duo trebuie sa pun la 1000 m patrati si cit apa pentru porumb? raspunsul corect primeste fund

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite un link, poate te va ajuta.
http://www.gazetadeagricultura.info/......opean.html

| rey a răspuns:

Cat ai pus pana la urma? trm un pm daca te rog? dar la suprafata aia... faceai manual tot tongue. Eko.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Tasteaza,,merlin duo,, pe google, unde gasesti indicatiile, in functie de tipul de sol, de dezvoltarea porumbului si gradul de infestare cu buruieni.Cantitatile acolo sunt date pentru 1 ha, iar ha-ul avand 10.000 de m patrati, imparti toate cantitatile la 10.Bafta.