| seby8873 a întrebat:

Credeti ca o afacere cu sera pentru legume ar merge bine?

Răspuns Câştigător
| Dorinel a răspuns:

Seby afacerea merge, de fapt toate merg, dar nu in Romania. Unde nu esti sustinut de nimeni!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Merge bine daca te pricepi si daca iti place munca.

| baru a răspuns:

Sall. Da. Foarte bine. Dar, sa ai terenul tau si sera ta. Sa nu platesti chirie. Si ca o idee: Se gaseste pe piata un soi de rosii, care creste sau care cresc, ca si fasolea. Scoti pe tot anul sute de kilograme de rosii.Merita, cu varf si indesat. Pa

| Bunny a răspuns:

BineinteleShappy. Ies ceva bani din agricultura.Trebuie doar sa te gandesti bine la ce se vinde, cat sa investi, unde sa vinzi etchappy. Daca ai locul si banii pentru investitie o sa scoti profit foarte bunhappy. Trebuie doar sa stii sa te descurci ca nici greu nu ehappy. Sper ca te'am ajutat:*.

| bilexa a răspuns:

Da. Sora mea are sere personale, Si anul acesta a pus rosii, castraveti si vinete. Soiurile sunt aduse din ungaria, au o rezistenta buna la boli dar in acelasi timp sunt si gustoase. Sunt soiuri care tin toata vara adica cresc ceva de genul ca fasolea sus si dupa fiecare cultivare se trage firul jos si creste urmatoarea tura de cultivat, la sf de recolta daca masori 1 fir ajunge si de 7-8 m.
Cel mai bine ar fi sa ai si un loc de desfacere engro sau daca vrei en-detail dar e mai simplu engro ca nu te complici si iti iese.

| rocky26 a răspuns:

Da. ar merge inca si foarte bine ar merge!