| GreenSky a întrebat:

Ce afacere credeti ca ar merge pe vreme de criza?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Taiatul frunzei la ciini. Dar numai daca te grabesti, ca si frunza e pe duca. Glumeam.
In orice caz, nu vor merge cele ce tin de lux. Caci oamenii vor cauta sa se rezume doar la ceea ce e mai important - hrana, caldura, igiena, etc
Ce merge e ceva care sa fie o nevoie pentru oameni, o nevoie reala, nu cum se spune tot mai des in reclame, si sa fie ceva care sa nu mai existe pe piata. Deci trebuie sa fie ceva nou. Insa asta e mai greu de descoperit.

| Dutzulescu a răspuns:

Este dovedit de catre istorie ca in vreme de razboi sau de restriste, cel mai bine merg barurile si bordelurile.

| pwp a răspuns:

Sa fii reprezentant avon, metropolitan, oriflame!

| s62sony a răspuns:

Firma de organizat inmormintari.

| georgik_8001 a răspuns:

Sa vinzi limonada in strada, spunand:

-Hai la limo, hai la limo!
(Culmea ca un om sa-ti zica "Se spune limonada, nu "limo", arata-mi carnetul cu media la romana!"

| L0rd1 a răspuns:

Http://parfumuri.ladys2010.ro/ Cu aceasta miniafacere am ajuns sa castig mai bine ca un adult care lucreaza 8 din 24 ore pe zi.si asta in mai putin de un an.Nu stiu la inceput am fost sceptic si am zis ca nu o sa mearga. Dar aveam nevoie de bani si i-am dat drumul.Acum la 17 ani am ajuns sa fac banii mai usor ca un adult. Te sfatuiesc sa intri pe site sa citesti si daca ai intrebari nu ezita sa intrebi(tot pe site gasesti un e-mail si un nr. de telefon.Bafta!