| Mogiojojo a întrebat:

Cu ce se ia vopseaua albă (alchidica) de pe geamuri sau de pe podea. Am încercat cu diluant dar nu face treabă. Există o soluție mai puternică decât diluantul cu care poți să ștergi vopseaua asta?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde cit de multa vopsea e. Daca au fost vopsite, cu decapant, este la Dedeman, si nu e scump. Daca sunt doar stropi, usor cu un spaclu sau ceva de razuit, merge si cu un cutit.

| sierra1 a răspuns:

De pe geam, o răzuiești

| Yuoia a răspuns:

Diluantul e pentru vopsea pe baza de ulei. Asa stiu eu. Cauta si vezi Diluant KOBER pentru produse alchidice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca decapant. Sau daca nu da-i foc

| GouDidodino a răspuns:

Lama de cutter

Răspuns utilizator avertizat