| radcasian a întrebat:

Cum agat un sac de box de tavan? trebuie sa bat cuie in tavan?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

Holsurub (gros ) cu carlig. cea mai buna solutie

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Stai asa. Din ce material este tavanul?
Daca e beton, ar fi de preferat un conexpand, cat mai gros, de preferat capul in forma de carlig. Daca nu, merge si cu diblu, tot asa, cat mai gros, cu carlig. Dimensiunea conexpandului/diblului o alegi in functie de cel mai gros burghiu disponibil, dar si de grosimea planseului. Sacul va fi greu, deci nu fa rabat la dimensiuni.
Daca tavanul e unul pe structura de lemn, trebuie sa infiletezi un holzsurub intr-una din grinzi, desi de preferat ar fi sa o gauresti si sa introduci un surub cu piulita si o saiba groasa deasupra. Dar pentru asta trebuie bineinteles sa ai acces din pod la acea grinda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi si cumpara un conexpand.de 10 ori de 13. dai gaura de marimea lui in tavan.si il prinzi. tine pana la 500 de kg. unul mic. unul mare tine mai mult.si e metalic.

| vRemi a răspuns:

Nu cuie, un carlig special.

| radcasian explică (pentru vRemi):

Da dar carligul ala trebuie sa il prind de tavan

| vRemi a răspuns (pentru radcasian):

Nuuuuu, de podea ma.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Prinzi carligul in dibluri mari, ca sa nu te trezesti cu el pe tine.

| anonymus48 a răspuns:

Poti sa folosesti dibluri cu holsurub...