| paulp a întrebat:

Cum as putea sa mut o soba de teracota de vreo 300 kg - ce anume as putea folosi? Nu e pe roti.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am urcat-o la bloc si am coborat-o cu 4 centuri militare. Daca nu ai asa ceva se poate merge sa iei o funie groasa si o tai in patru. Patru barbati o pot muta. Sau asa ceva: http://bit.ly/2PlumQa

| sierra1 a răspuns:

Folosești operațiunea de demontare-montare. Ai nevoie de un așa zis "sobar"

| Raducons a răspuns:

Nu se poate din cate stiu trebuie demontata si construita din nou in locul in care vrei

| unvecin a răspuns:

N-ai cum, în cel mai bun caz - chiar dacă tehnic ai reuși - s-ar slăbi legăturile dintre plăci, s-ar desface din loc în loc... n-ar mai fi utilizabilă decât cu reparații care poate tot acolo te-ar duce la demontare-montare.

Sobă mică de teracotă, mi-au adus-o băieții acasă cu mașină, apoi aveau un fel de „roabă" = două roți mici + suport în formă de L, nu știu cum se numește. Au băgat sub ea, au plimbat-o până la destinație și mi-au lăsat-o acolo. Dar era model mic și era din fabricație făcută să stea pe 4 piciorușe. Bănuiesc că la tine nu se pune problema de așa ceva.

| cascadoryes a răspuns:

Nu poti.O demontezi si faci alta.

| ȘEMaria a răspuns:

Cu inca 5 oameni pe langa tine