| imihaistoian a întrebat:

Cum este mai inteligent sa iti cumperi apartament prin PRIMA CASA sau sa astepti sa treaca acest program si sa cumperi?

Răspuns Câştigător
| Numby a răspuns:

Sa cumperi prin prima casa daca nu ai toti bani sau posibilitatea sa iei cu bani jos...

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa astepti sa treaca, poti cumpara oricand fara sa optezi pentru acest program.
Daca indeplinesti insa conditiile, este mai avantajos decat un credit ipotecar obisnuit, dobanda fiind mai mica.

| raresbarbier a răspuns:

Pai daca cumperi prin PRIMA CASA e mai ieftin daca cumperi fara e mai scump.