| GabyKen a întrebat:

Cum pot afla concentratia de alcool din vinul de casa?
Precizez ca am facut vin si nu mi se pare ca a fermentat bine dar gustul este de vin nu de must.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.okazii.ro/......a138945699
O zi buna:)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate masura cu un alcoolmetru.

| relian a răspuns:

Ai nevoie sa stii nu doar ca ar avea gust de vin sau stiu eu altceva ci pentru ca trebuie sa ai un anumit grad alcoolic acolo, deci ceva peste 10-11 grade alcoolice.Altfel daca ai 9 grade e deja otet, iar tu nul poti opri sa se strice, pentru ca nu ai materialele necesare si poate nici cunostintele necesare.Pt cei care fac vin acasa este de preferat sa aduca acel vin undeva peste 11 grade pentru a evita eventuale neplaceri,asta daca stii ca nul consumi tot intr-o luna, ca mai sint si oameni asa consuma un butoi in mai putin deo luna. Fermentat bine sau rau nu este, este doar fermentat tot sau aproape sau pe jumate. Fermentatia presupune de fapt transformarea zagarului din must in alcool sub actiunea unor bacterii in anumite conditii. Daca conditiile se opresc din anumite motive, vine frigul sau adaugi tu ceva acolo atunci acel vin va fi ceva mai dulceag. Daca fermentatia este completa atunci vinul este sec, acru cum zic unia.Dar ce este important e sa ai un anume grad alcoolic pentru a evita aparitia unor bacterii nedorite sau activitatea acestora care iti vor transforma vinul in otet.Deci bacteriile care iti produc alcool sint diferite de cele care produc otet.Sa eviti pe cele acetice trebuie ca vinul sa aiba ceva peste 9 grade, cel mai sigur undeva pe la 11 grade. Daca vinul tau nu are 11 grade in urma masuratorii cun alcoolmetru atunci trebuie sa tratezi acel vin cu ceva substante, cel mai indicat si folosit fiind bixidul de sulf.Cit si ce trebuie sa faci intrebi acolo de unde cumperi. Daca ai peste 11 atunci poti sa stai linistit.Cred daca vazul in care il tii corespunde, adica este asa cum ar trebuie sa fie curat, curatit inainte deal pune, dezinfctat bla bla. Spor la consum.