| daniela_7403 a întrebat:

Cum pot sa curat o pata de singe, veche de pe haina?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca nu iese cu apa rece, suna la OTV si cere id-ul lui Cioaca.

| mioara a răspuns:

Spala haina cu ariel promz si las-o la imuiat cateva ore.

| BUBULINA a răspuns:

Pune direct otet

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Incearcă să o laşi în apă foarte rece şi apoi să freci sau cu vanish.

| ViVi a răspuns:

Petele recente (proaspete) de sange pot fi indepartate daca sunt bagate sub jetul de apa rece. Freaca materialul pentru a elimina din intensitatea petei. Lasa apoi haina cateva ore in apa rece dupa care adauga detergent si spala tesatura. Hainele patate de sange nu se spala cu apa fierbinte pentru ca aceasta va fixa pata, nu o va curata.

| Munchkin a răspuns:

O laşi să se inmoaie în apă RECE, apoi o freci bine de tot.

| Gexu a răspuns:

Apa rece de la frigider de preferat in care vei adauga amoniachappy bye:*

| MM a răspuns:

Cu amestec de apa rece si sare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daniela ce-ai facut? este o dovada, nu poti sa o stergi.mai bine te predai.si beneficiezi de circumcizie atenuata. da pe cine aiiiii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine deja ai 5 complici.mai bine uita ca ma cunosti.nu vreau sa am dea face cu pata ta.bine ca nu ti s-a pus pata pe mine.pa.am plecat.

| madagascar a răspuns:

Cu sare de lamaie sau zeama de lamaie, si spalata in apa rece

| mony_5661 a răspuns:

Din cate stiu petele de sange se scot cu apa foarte rece.