| anonim_4396 a întrebat:

Am o pata de cerneala pe o haina...Cum as putea s-o inlatur?

5 răspunsuri:
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Eu am avut o pata foarte mare pe hanorac si a iesit cu foarte mult fixativ.
Ai grija sa inmoi putin pata in apa calda, dai cu fixativ, il lasi un min, doua si apoi speli bine cu detergent.
Daca nu se ia, o iei de la capat pana se curata.
Nu-ti va lua mult daca pata e noua. happy
Bafta!

| RomulusMilea a răspuns:

Încearcă soluţiile de mai jos:

http://casa.acasa.ro/......43987.html

Succes!

| cipailina a răspuns:

Sunt mai multe variante:
-Poti incerca sa o speli pur si simplu la masina de spalat sau de mana
-Incearca Vanish
-Sau mai simplu: Foloseste picu' (o poti baga la spalat dupa ca sa nu se simta mirosul de pic happy )

| ioonutz a răspuns:

Incearca sa o stergi cu picul la mine functioneaza depinde de cerneala.

| Iuu a răspuns:

Cu o pata de cerneala alba laughing