| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de urmele vechi si intarite de grasime/ulei de pe mobila de bucatarie si de pe faianta?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| 7r1c4 a răspuns:

Benzina îndepărtează grăsimea, dar aveți grijă să nu-i dați foc?

| 4ndr33y a răspuns:

Ai zeci de produse in comert, ai incercat?

| Catrice a răspuns:

Vechi? Întărite? De câți ani n-ai mai spălat faianța?

| mdc98 a răspuns (pentru 4ndr33y):

Pai tocmai pentru asta am intrebat, sa stiu ce produse se pot folosi.

| mdc98 a răspuns (pentru Catrice):

Da, de 10 ani.
Nu am pus intrebare pentru misto. Cand zic vechi, ma refer ca nu sunt de 2-3 zile, s-a patat si nu am curatat pe loc iar acum s-a intarit.

| Catrice a răspuns (pentru mdc98):

Cif spray sau crema, mai era ceva pentru grăsimi și burete de sarma.
Chiar asa lipsiți de imaginație sunt unii...