Întrebare recomandată | DontLetMeGo a întrebat:

Cum pot scoate o pata de grasime(ulei de gatit) de pe blugi?

Răspuns Câştigător
| TashaUhm a răspuns:

Pe mine m-a sfatuit cineva, sa pun faina in locul in care este pata! (stiu ca suna ca naiba dar merge!)
Lasi 1-2 pana faina ''absoarbe'' grasimea!
Pe urma pui Vanish sau pur, mai lasi 5-10 min. si pe urma pui blugii(sau ce ai patat) la spalat!

Incearca! Nu pierzi nimic!
O zi buna!happy

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vanish.20 de minute. Apoi ii bagi la masina.Impaturiti.

| alexs99 a răspuns:

O pata de grasime de pe blugi se scoate cu Vanish sau detergent de vase.

| Mihaela1964 a răspuns:

Vanishul poate scoate si culoarea din jeansi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu Vanish happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Petele de ulei(de floarea soarelui sau de masline) de pe haine se pot scoate mult mai usor daca se toarna niste detergent de vase pe pata, se lasa la inmuiat cateva zeci de minute si apoi se spala la masina. Daca nu avut succes total din prima operatie, repetati procedeul si a doua oara garantat nu veti mai avea urma de pata.
Te pup!

| LollypopMe a răspuns:

Acoperi pata cu pudra de talc si sub ea pui un ziar care va absorbi grasimea, lasi asa vreo saptamana, scuturi si apoi speli blugi!

| SimionAlexandru a răspuns:

Pai:Le poti scoate cu Fairy(detergent de vase), iar apoi clatesti... functioneaza! daca nu iese din prima mai incerci de vreo cateva ori ....nu o sa.ti i.a mai mult de 3 ori fundita?! tongue

| PurpleBox192 a răspuns:

Petele de ulei sau grasime de pe tesaturi se scot cu Pur, cel verde cu aroma de mere. Se toarna pe pete, se preseaza cu mana pentru a intra in tesatura, se lasa 15-20 de min, dupa care se spala. Anterior introducerii in masina, se freaca putin pentru a se curata locul patat si apoi se pune la spalat.Sau daca nu, incearca vanish!
Funda? big grin