| CAsToReL a întrebat:

Cum pot scoate o pata de superglue de pe blugi?

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Pune pe pata o batista apoi pune fierul de calcat.Se va lua sigur :p

29 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Mai usor este sa scapi de blugi decat de pata de superglue.
Poti sa le dai o alta destinatie ca haine de scandal.
Poti incerca totusi cu acetona dar slabe sperante.

daniela
| daniela a răspuns:

Cu foarfeca

| selef a răspuns:

Cred ca cu acetona.

| CAsToReL explică:

Am incercat cu acetona...si acum am si PETE ALBE in jurul petelor de super glue, DON'T TRY IT!

| CAsToReL explică:

Prieteni buni...cum adica cu FOARFECA, sunteti NEBUNI? nu vreau sa ARUNC BLUGII dupa ce scot pata! nu vreau sa DECUPEZ!

| CAsToReL explică:

Eu i-am lasat asa pana la urma... e fasion!

| yoanna73 a răspuns:

DA-I LA GUNOI SAU SCURTEAZA-I.

Alte răspunsuri
| loredanarotariu a răspuns:

Subscriu Rodicaescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am razuit cu un forfecutz peste pata de super glue pana nu s-a mai vazut...asta in situatia in care blugii respectivi mai aveau un model de genu' mai jos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abigaila a răspuns:
Eu tocmai am scos o pata de superglue de pe o rochita, la care tin f.mult.Am pus fixativ de par, am frecat f bine, apoi iar am pus fixativ si am asezat o batista si am calcat cu fierul de calcat, si am repetat operatiunea aceasta pana mi-a iesit pata.Fixativul nu decoloreaza, asa ca se poate folosi cu incredere. Mi-a luat mai bine de jumatate de ora pana am terminat, dar a meritat efortul.( Fixativul mai este bun la scos petele de pix.La mine a dat rezultate)
-------
Multumesc mult de sfat cu ajutorul TAU am scos pata de super glue de pe o rochita preferata. MUltumeeesssccc muuuuuulltttt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o sansa! si eu am aceiasi problema.Am incercat cu acetona, cu fixativ, am frecat cu apa si dero, nici fierul de calcat cu batista nu a dat nici un rezultat.Cred ca o sa-i tai si o sa-i poart la vara big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o pata mai mare si inca 2 mai mici pe niste blugi si petele sunt chiar pe fund (sunt baiat), arata ca naiba si plus ca daca intoarce o fata capu dupa mine si se uita si la fund se vede ca naiba. am incercat cu fixativ am frecat, apoi am facut cu batista si fieru de calcat nu a dat nici macar un rezultat parca se vede unpic mai rau. ce altceva mai sugerati?, eu nu prea cred ca iese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat cu fierul de calcatwinking si chia a mers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o foaie de ziar si se da cu masina de calcat! iese sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...lasa cu fixativ vreo 5-10 min la inmnuiat laughing si apoi freci bine...eu asa am scos o pata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat cu ziaru si fieru de calcat(asta stiam ca e pentru ceara), apa fierbinte cu dero, acetona(albeste) si toate metodele posibile si nu are nici un efect...in concluzie nu poti scoate pata de superglue de pe blugi crying

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu diluant ca asa sa luat la mine, incearca sa vezsi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DILUANT merge incercat

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pata se poate scoate cu Bux Point. dar nu stiu pe unde se gaseste mai exact.sau daca tii sa nu ii arunci te sfatuiesc sa te duci la cea mai apropiata mercerie. mie mi.au cazut pe un trening foarte scump si am mers acolo si am gasit niste forme de dinozaur.sunt foarte foarte frumoase si la moda...si unele chiar nu se observa.cine te vede spune ca asa erau ei. sper s te fi ajutat.

| BigAmstaff a răspuns:

Solutia lui Abigaila : Nu este o solutie flauzibila avand in vedere. ca fixativul nu face nimic altceva decat sa mareasca pata (ma refer la blugi /imitatii de blug ) am incercat si nu cred ca ati vrea sa stiti rezultatul in orce caz este unul groaznic. poate funcioneaza cu alt fel de material.dar repet sa nu-l folositi pe blug/imitatie de blug!

| TeRezolv a răspuns:

Deci. uite ce spun eu happy daca ai o pereche de blugi albi. pana. iei un cutit si sau o lama si freci pe pata de superglue. asa sigur o sa se ia. nu in totalitate dar indeajuns incat sa nu se vada.ai grija sa nu freci in afara petei pentru ca de obicei blugi albi sunt pentru vara ceea ce inseamna ca sunt subtiri si ii poti taia din greseala happy

| abigaila a răspuns:

Eu tocmai am scos o pata de superglue de pe o rochita, la care tin f.mult.Am pus fixativ de par, am frecat f bine, apoi iar am pus fixativ si am asezat o batista si am calcat cu fierul de calcat, si am repetat operatiunea aceasta pana mi-a iesit pata.Fixativul nu decoloreaza, asa ca se poate folosi cu incredere. Mi-a luat mai bine de jumatate de ora pana am terminat, dar a meritat efortul.( Fixativul mai este bun la scos petele de pix.La mine a dat rezultate)

| gya_1315 a răspuns:

Incearca cu otet si apa calduta lasa-i la inmuiat ceva timp apoi pune-i la masina!

| Roxana_4434 a răspuns:

Fixativul scoate din super glue, insa daca materialul e subtire se poate rupe usor. Cel mai bine e sa incerci pe un material nefoloisitor asemanator de cel cu pata.

| Kyrstea_Dionisie_1989 a răspuns:

Cea mai eficienta solutie si sigura este benzina, spor happy

| Moise_Carmen_2001 a răspuns:

Am avut o pata foarte mare de super glue pe geaca mea preferata. Am tot văzut că diferite persoane încercau sa mi ia speranța de a o curata, dar nu am renunțat și în final mi-a ieșit. Soluția este : pe locul pătat pui o bucata de ziar și lași fierul să înmoaie super glue ul apoi freci. Eu pur și simplu am frecat cu unghiile fiecare mica pata. Succes! Sunt foarte incantata de această soluție.