| candy_2919 a întrebat:

Cum sa vopsesc casa exterior daca am acoperisul cu tabla rosie? Ideei ceva! Dau fundita!; x

Răspuns Câştigător
| AGGA a răspuns:

Indiferent de ce culoare alegi eu zic sa fie o culoare pal pentru a face un contrast, nu o culoare tipatoare deoarece banuiec ca vrei ca si casa ta sa atraga atentia intr-un mod placut, uite mai jos niste nuante dragute:
http://www.priceput.ro/UserFiles/Image/culori%20interior%20v.JPG

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Oricum, numai nuante de galben sau portocaliu sa nu folosesti, ca au devenit "uniforma".

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste culori pastelate pentru contrast.

| ianacristian a răspuns:

O poti vospsi crem, sau galben pai, dar glafurile intr-o alta nuanta care sa realizeze contrastul de culori. daca doresti trmiite un mai la ianacristian@yahoo.com si iti trmit eu modele, si cine stie poate colaboram.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roz cu dungi rosii

| Alina_9354 a răspuns:

Pai in revistele,, Casa mea,, si altele care se ocupa in domeniu am vazut multe imagini cu case si majoritatea aveau acoperisul rosu iar exteriorul vopsit in culori mai deschise: crem, portocaliu, roz spre portocaliu, galben! Parerea mea este ca cel mai bine se vede un crem si poti vedea aici http://www.roland-const.ro/......CT4277.jpg Sper ca ti-am fost de ajutor si sa primesc si o fundita:X

| anyka18 a răspuns:

Galbben ar fi super tare dupa parerea mea

| BiaJ a răspuns:

Orange sau poate chiar crem.happy

| eduardd a răspuns:

Albastru deschis

| Abb a răspuns:

Roz, cremlove struck. portocaliu am vazut ca nu s mai poartabig grin

| spiga92 a răspuns:

Roz...merge...am vazut si arata super misto