| galata1993 a întrebat:

Cum scot petele de vin? Mi-am patat pantalonii acum cateva zile si nu se duce nici cu Vanish, pantalonii au putin elastan in ei. Va rog ajutati-ma! dau funda!

4 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Umezeste un tampon/sugativa/cu alcool si freaca pata.
Imbiba pata cuapa si aplica cateva picaturi de otet sau vin alb pe pata.
Acopera pata cu un tampon/sugativa/-Astfel tamponul va suge resturile de pata pana dispare pata. Tamponul se schimba atunci cand nu mai absoarbe.El trebuie sa ramana umed, imbibat in otet si apa. Sper ca te-am salvat.

| mona a răspuns:

Baga pantalonii la masina de spalat cu ariel

| MihaelaDart a răspuns:

Cel mai bine du-i la cei care spala ecologic, ei au produsele speciale de scos pete. De la Ariel posibil sa-ti ramana pete, este puternic ca si detergent, iar clor nu face greseala de ati pune, iti decoloreaza instant.

| ema_2625 a răspuns:

Pune putin clor si spala repede, sau lasa-i in apa fierbinte cu dero.