| alexandru8001 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am patat o bluza bleu cu o bucatica de ciocolata din inghetata, am incercat sa o scot si cu vanish si cu lamaie(am citit pe net despre asta) si tot nu a iesit.Cu ce pot scoate pata? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| emokidayony a răspuns:

Pai incearca sa o pui la masina de spalat la o temperatura putina mai mare sau daca se poate sa o speli chiar de mana.Incearca si cu Tide ca tot ii fac atata reclama.Sau ai putea incerca cu clor dar sa-r putea strica ai grija (se decoloreaza). Petele de ciocolata de pe haine se scot prin frecare cu apa foarte sarata. Sper sa iasa pata!

2 răspunsuri:
| odo89 a răspuns:

Pune un pic de Vanish pe pata respectiva, o lasi 10 minute sa se inmoaie, iar apoi o bagi in masina de spalat, dupa ce in prealabil mai adaugi vanish in masina!

| alexandru8001 explică (pentru odo89):

Odo89 multumesc pentru raspuns, am incercat cu vanish doar ca am spalat-o la mana o sa incerc si la masina