| anonim_4396 a întrebat:

Cum se curata mucegaiul din baie?

Răspuns Câştigător
| giani80 a răspuns:

CU SPRAY PENTRU MUCEGAI DE LA SANO SAU CU ACE

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Clorul te scapa de mucegai.
Foloseste o manusa de cauciuc si aplici cu o carpa pe suprafetele afectate.
Mai poti folosi spray cu clor Clorox.
Mare atentie la ochi.
Pe pereti inainte de varuire poti folosi un slam(rezidu de la sudura cu acetilena)
De asemenea poti folosi si sulfatu de cupru in var.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu periuta de dinti pentru rosturi si cu un burete special, aspru pentru restul si cu Ace sau Cif.

mlm
| mlm a răspuns:

Mai nou am incercat si eu cu o solutie de hipoclorit de sodiu, aceasta solutie previne cit si inlatura mucegaiul.Aceasta solutie o pulverizezi de doua sau 3 ori, o lasi sa se usuce un pic si apoi stergi cu o carpa umeda.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Clor sau solutie speciala anti-mucegai.

| Lory_2572 a răspuns:

Se spala cu o carpa imbibata in ACE, inalbitorul de rufe. apoi pulverizezi cu o solutie antimucegai pe care o gasesti la magazin

| videoblog a răspuns:

Incearca si cu bref sau cilit. sunt chiar pentru asa ceva. te sfatuiesc sa iei la pulverizator, ca sa nu mai dai dupa aia cu carpa.