| cristyle a întrebat:

Cum se executa o gaura intr-un perete, pe ambele parti?
Vreau sa fac o gaura in perete pentru un cablu sau o conducta. Problema e ca la iesire burghiul face "efect glont" adica se desprinde o parte din tencuiala.Solutia ar fi sa execut gaurile si pe o parte si de alta a peretelui pana se intalnesc.Acum vine problema:cum fac ca cele doua gauri sa se intalneasca? Tin sa mentionez ca dimensiunile peretilor celor doua camere difera ( nu pot sa masor pe vericala, de la plafon in jos si orizontala ). MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Masori de la podea in sus.o masina de gaurit profesionala cu freza nu mai sparge pe parte opusa.