| anonim_4396 a întrebat:

Cum se indeparteaza plosnitele?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Solutia salvatoare este ''vede de paris'' se stropeste foarte bine locurile care sunt focare de plosnite, este o otrava foarte eficienta, ATENTIE! otrava este foarte periculoasa si are actiune mult timp si daca o jucarie e bagata in gurita de copil e fatala. Solutia se foloseste panadispar aceste plosnite, in cazul cand nu gasiti verde de paris, mai exista inca o solutie tot la fel de eficienta care se numeste ''malakol'' are acelasi efect. Succes.

| machupicchu a răspuns:

ROMPARASECT, de la farmacii veterinare. Omoara orice insecta instantaneu. Se repeta dupa o perioada de 7 zile. Pentru modul de utilizare citeste raspunsurile, am scris de multe ori si nu este putin de scris... Sucees si atentie mare cu insecticidele de la farmacii veterinare(citeste raspunsurile)...

| mioara a răspuns:

Cu sare grunjoasa presari pe unde sunt ele.

| 1968 a răspuns:

Arunci lemnaria vechie si dai cu verde de paris, vezi este tare toxic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o solutie, care costa exact 5, 8 lei se gaseste la farmacia veterinara sau la cei care au magazine cu seminte si insecticide pentru agricultura, este unul la roseti chiar in spatele ceasului, solutia functioneaza perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verde de paris este periculoasa, si pe urma trebuie data si pleci de acasa pentru cateva zile este foarte toxica, fa cum ti-am spus solutia aceea este moderna, se foloseste prin magazinele alimentare pentru tot felul de insecte, nu este absolut deloc toxica pentru ommergi unde ti-am scris.

| cristal a răspuns:

Ar trebui sa ti mereu in casa levendel, si acum poti cumpara betisoare parfumate cu levendel aprinde cat mai multe fa o curatenie generala daca ai si pe langa pat fa o spalatura a patului cu VAR daca varul este praf dizolva cu apa repta la curatirea casei generale de cate ori o faci si sa nu-ti lipseasca florile de levandel