| DWDT a întrebat:

Cum se numeste rasa de caini care intorc oile la stana?
PS: caini nu cresc mari

Răspuns Câştigător
| Seby80 a răspuns:

Este unul marile mijlociu si cret? laughing asa am si eu, la fel, de intors oi, cica se numeste Mudi sau Ciobanesc Croat. happy Daca ai un asa caine, sa-ti traiasca!

| DWDT explică (pentru Seby80):

Da. am un caine ca asta. Are 4 luni si e fetita

| Seby80 a răspuns (pentru DWDT):

Asa este al meu big grin Frumusel, cu o un botic pufos, nu? happy Este negru si dragalas. Energic, fiind mic, imi da impresia de un Ciobanesc Corb, dar este mai mult Croat. happy

| DWDT explică (pentru Seby80):

Dada. fetita mea e nascuta in februarie anul asta. e foarte agila si a crescut marisoare. poate fi ceva ciobanesc de talie mare, tatal fiindui necunoscut?

| Seby80 a răspuns (pentru DWDT):

Sincer nu pot sti asta, trebuie sa vad poze big grin

10 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Intoarce oile pe dos sau cum?

| dragos9234 a răspuns:

Caini ciobanesti.

| Empathizer a răspuns:

Sunt mai multe rase de caini ciobanesti. O rasa de talie mca gasesti aici http://www.zoopedia.ro/......e-121.html

| DanyAlex a răspuns:

Salut! Cainii Se numesc ciobanesti caucazieni. Si, ba da, ei cresc mari.;) http://www.google.ro/......tp?/imgres