| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pastreaza muscatele pe vremea >friguroasa?

Răspuns Câştigător
| cely a răspuns:

In beci

4 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Daca ai pivnitza, acolo dar sa aiba lumina si le mai uzi din cind in cind iar primavara le tunzi
daca nu ai pivnitza atunci pe balcon inchis si sa nu inghetze
ele rezista pina la -5 grade celsius daca pamintul in ghivece este uscat
bunica mea le scotea de pe ronduri si le agata cu radacinile in sus in pivnitza iar primavara le planta iar pe ronduri

| mami a răspuns:

Asa au aratat in vara ca pe profil

| mioara a răspuns:

La caldura

| mariavinereanu a răspuns:

Depinde de soiul de muscata:dreapta, curgatoare, englezesti, etcCa regula generala :la racoare, lumina si udata rar.Acum lucrez la o carte despre muscate(este gata in proportie de 90%)si daca te intereseaza iti pot da f.multe amanunte