| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scot petele de mucegai din baie? Ce detergent sa folosesc?

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Eu pentru mucegai am folosit detergentul Sano, este un detergent pe baza de clor, pot sa-ti zic ca am fost tare multumita de el.Succes.

| nicky a răspuns:

Cu clor merge cel mai bine, pulverizezi clor pe petele de mucegai.

| selef a răspuns:

Cilit bang

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste clor... e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o solutie care se numeste exact asa Solutie antimucegai de firma Bisson. Are un miros tare de clor dar mucegaiul sigur va disparea.

| vio a răspuns:

Sau cif cream...pentru pete rugina, mucegai...

| nicp a răspuns:

Eu am dizolvat domestos/clor cu apa si cu o carpa am frecat locul respectiv. Sa nu uiti sa-ti pui manusi.

| ionelnelu51 a răspuns:

Cumpara 2-3 bulgari de carbit lasai intr-o cutie de carton descoperita etc.cateva zile. se va descompune se vor face praf acest praf de carbid il puneti intr-un pic de apa si dati cu pensula locul cu mucegai de 2-3 ori in felul acesta bacteriile mor