| Tadotakii a întrebat:

Dăți-mi va rog exemple de flori din România și din alte tari. Funda pentru cine are mai multe și mai deosebite.

Răspuns Câştigător
| Fantoma_1807 a răspuns:

Ghiocel, toporasi, primule, zambile, viorele. lalele,narcise, liliac, iasomie, muscate, trandafiri, garoafe, frezii, crizanteme, tufanele, crini, bujorul romanesc,orhidee, tuberoze, gardenie, florea de colt, muscate olandeze, muscate curgatoare, petunii, barba imparatului, condurasi, cercelusi, sporul casei, craite, mimoze, dalii, gherghine, panselute, gloxinii, iedera, canna, marul lui adam, coroana lui isus

5 răspunsuri:
| Alucard95 a răspuns:

Sall.Uite aici niste flori raretongueapucul Doamnei (Cypripedium calceolus); Sangele voinicului (Nigritella nigra si Nigritella rubra); Garofita Pietrei Craiului (Dianthus callizonus); Floarea de colt (Leontopodium alpinum)

;

| UnRauNecesar a răspuns:

Lalele,orhidee,zambile,floare de colt,trandafiri,raflesia,crini imperiali,crizanteme,toporasi,ghiocei,branduse,liliac,bujori,viorele, lacramioare, coada soriceluluihee hee

| WsWovi69 a răspuns:

Bujor,lalea,trandafir japonez,trandafir negru,ghiocel,zambila,roscate,clopotei,garoafa,garofita pietrei craiului,floare de colt,orhidee,liliac,crin,crizantema,toporas, viorele, lacrimioare.

| BogdanMandache a răspuns:

Ghiocel, toporasi, primule, zambile, viorele. lalele, narcise, liliac, iasomie, muscate, trandafiri, garoafe, frezii, crizanteme, tufanele, crini, bujorul romanesc, orhidee, tuberoze, gardenie, florea de colt, muscate olandeze, muscate curgatoare, petunii,