| Superior a întrebat:

Daca ati castiga un Lykan Hypersport la loto, ce ati face? (2M dolari). Eu l-as vinde,as cumpara o vila,cu un garaj din care nu ar lipsi Toyota GT86, Ford Mustang Boss,BMW i8, Nissan GT-R si Lamborghini Huracan.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Și apoi nu vei mai avea bani de taxe, impozite, benzină, asigurări, cheltuieli de întreținere și reparații pentru cele cinci mașini și vilă.

Într-un an vei vinde mașinile la o treime din prețul la care le-ai cumparat, apoi vei sparge și banii ăia cu alte prostii la fel de inutile.

Iar in doi ani vei fi la fel de sărac cum erai înainte să câștigi la loto, pentru că habar nu ai ce sunt banii, cum se fac, cum se păstrează și cum se înmulțesc.

| Superior explică (pentru johnnny123):

Oh,stii ca din acele 2M, masinile impreuna cu vila vor costa 0, 6-0, 8M, eu ramanand cu 1, 4M sa ma intretin?

| johnnny123 a răspuns (pentru Superior):

Mă bucur că ți-ai făcut calculele.

Dar numai mașinile enumerate de tine costă jumătate de milion.
Iar dacă ai un garaj cu jumătate de milion în el, bănuiesc că nu îți cumperi o vilă de 100k pe câmp lângă un combinat petrochimic.

Îți trebuie și o vilă pe măsură, iar o vilă cu garaj pentru cinci mașini sare de 2 milioane de euro. Deci deja nu mai ai un șfanț, ba te-ai mai și împrumutat jumătate de milion.

| Superior explică:

(in garaj mai intra si Mitshibishi Lancer, Honda S2000, Nissan 350Z ). Motivul pentru care as vinde acel Lykan Hypersport ar fi ca in ciuda faptului ca e SuperCar-ul meu preferat, nu as avea bani sa-i platesc taxele, ca atare nu l-as conduce niciodata mai mult de o luna happy

| ovidiu123432 a răspuns:

E frumos sa visezi nu? laughing
Nu e bine sa ai bani la tine ca mananci 1M de dolari intr-un min laughing