| anonim_4396 a întrebat:

Daca bonsaiul meu pare ofilit de tot, dar are crengutele inca verzi pe dinauntru, mai am vreo sansa sa-l resuscitez?

4 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Da intra pe www.gradinamea.ro

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Bonsaiul nu se tine la geam si are nevoie de apa doar odata pe saptamana, pui apa intr-un lighean si apoi il scufunzi in lighean, ai sa vezi ca ies bule de aer, cand numai ies bule inseaminea ca si-a tras apa cata avea nevoie.Se tine in camera si nu la geam la sursa de soare pentru ca se ususca si moare.Am si eu bonsai si-l tin pe biblioteca si la fel il ud si-i merge foarte bine. Succes.

| florii a răspuns:

Nici o sansa