| Adrian_maruntel a întrebat:

dau o petrecere si nu stiu cum sa imi protejez podeaua (parchet laminat), vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

din doua, una: ori ii pui pe invitati sa se descalte, ori arunci o mocheta peste parchet...

6 răspunsuri:
| cristinela a răspuns:

Ar fi bun un covor, sau daca nu o folie, dar arata cam urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pijama party

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"o petrecere" in pijama! in acest caz lumea vine si cu botosei, papuci de casa;-) sa nu spui ce ai decis si cum s-a terminat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parchetul laminat este acoperit de un strat subtire de ceramica, cativa milimetri, are o duritate destul de acceptabila si nu necesita mari ingrijiri, cel de lemn e mai moale evident si aici chiar ai avea probleme cu tocurile invitatelor, cel laminat rezista la pete, mai ales cele de cauciuc de pe talpa incaltamintei care se streg pana si cu guma de sters sau cu o frecare usoara. daca placile sunt bine lipite intre ele sigur nu e o probleme cu tocurile.

| modea81 a răspuns:

In magazinele importante de decoratiuni interioare gasesti tot felul de mochete de mari dimensiuni si inchise la culoare. Nu sunt nici scumpe nici ieftine, dar sunt oricum reutilizabile, deci sunt avantajoase.

| cristina_dulan a răspuns:

Iti recomand sa pui un linoleum temporar, e ieftin si protejeaza, fara sa afecteze parchetul (nu folosi adeziv!) Distractie placuta!