| Lora_6439 a întrebat:

De ceva timp ne confruntam cu o problema: nu crestem animale in casa dar scara blocului e plina de pisici, fapt care ne-a facut sa ne umplem de purici. Sunt peste tot si m-am saturat de ei. M-am saturat sa dorm cu ei in pat si imi e extrem de scarba. Am dat cu Raid dar degeaba. Si multa lume se plange de asta. Intrebarea mea este: Ce sa fac sa scap de ei? Cu ce solutie sa mai dau? Exista vreun spray in comert?

Răspuns Câştigător
| tee a răspuns:

Sunt niste prafuri care se pun pe la praguri la intrare si in casa. Le gasesti la farmacia veterinara. Nu stiu cum se numesc, dar stiu cei de acolo. Gasesti o solutie si la farmaciile fito-sanitare. Stiu aia ce sa-ti dea daca le spui care e problema.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se gaseste la farmacia veterinara solutie sau praf. Vei primi si instructiuni de folosire.(ceri solutie pentru purici fara sa iti fie rusine!)

| Sara a răspuns:

Du te la asociatia de proprietari, spune le si o sa cheme exhipa de dezinfectie. Stiu situatia, acum sunt aproape 2 ani de cand in scara mea nu mai intra nici un pui de animal, caci avem si interfon dar puricii si toate cele din momentul ala au disparut. Ne a costat n jur de 20 lei de apartament. Si au dezinfectat toata scara plus apartamentul fiecaruia.

| alex2009 a răspuns:

De pisici nu-i greu de scapat, aduceti un caine pe scara cateva zile si se lecuiesc, iar pentru purici exista la magazinul veterinar o solutie cu pompita dai de cateva ori si dispar...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dotati pisicile cu zgarzi pentru purici. E drept, sigur cateva babe nu vor vrea sa cotizeze, dar nu costa o avere. Acum 1 saptamana am cumparat cu 7 lei una. Eventual luati pentru caini (nu cred sa nu fie bune), ca sunt mai lungi si le puteti taia in 2 bucati. Sau puteti purta chiar voi zgarda... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea da-le cu o solutie anti-purici sau cu un praf sau...sa ii spui doamnei aceia sa-si tina pisicile in casa si sa faci scandalbig grinbig grinbig grinbig grinscuze... sper sa reusesti

| babyangel a răspuns:

Am pus si eu o intrebare de genu asta, dar nu mi-a raspuns nimeni... daca gasesti o solutie sa-mi zici si me.