| dorina02 a întrebat:

De curand am cumparat un mandarin si vreau sa ii schimb pamantul. Ce fel de pamant ii trebuie, unul specific sau pot sa ii pun pamant din gradina? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pamant de flori, de ala cumparat de la florarie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteaza ce fel de pamant, te uiti sa fie mai inchis la culoare si sa permita trecera apei cu usurinta prin el(eu iau din livada vara un saculet, atunci cand ciordesc si piersicihee hee ), nu se uda cu apa de robinet din cauza clorului ce va distruge radacinile si frunzele, poti sa iei apa dulce pe care sa o fierbi pentru a distruge bacteriile... iar in apartament nu va creste mai mult de 1, 5 m happy bye