| anonim_4396 a întrebat:

Detin o masina de spalat ARCTIC B 1000TA. In timpul procesului de stoarcere(centrifugare) apare un zgomot puternic de metal frecat pe metal. Nu i-am gasit explicatia aparitiei. Gandesc totusi ca poate fi de la vreun rulment al tamburului. Exista oare si o alta cauza? Multumesc pentru un eventual raspuns! Hristos a Inviat!

Răspuns Câştigător
| Princessee a răspuns:

Cel mai bine este sa mergeti cu ea la un expert.Adevarat a inviat!

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Poate ti-a scapat ceva metalic in ea si la fiecare zdruncinare, scoate zgomot. Un banut, o catarama, un nasture.

auran
| auran a răspuns:

Poate a fost uitat un surub la spatele masinii - acele suruburi din fabricatie care tin tamburul fix : se scot in momentul in care este montata la reteaua de apa

| miha_8485 a răspuns:

Cel mai bine este sa chemati pe cineva de la service. Ca si la om diagnosticul si medicatia dupa ureche nu este intotdeauna buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scoate filtrul si curata-l, uneori se aduna monede sau alte metale din buzunarul pantalonilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vazut reclama la Calgon? happy
Poate o fi din cauza depunerilor de calcar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu ai scos suruburile din spate care tine cuva (sunt3)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu ai scos suruburile din spate care tine cuva (sunt3)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Schimba rulmentii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur de la rulmenti am patit si eu

| claudiarebecca a răspuns:

S-ar putea sa fie de la vreo catarama de la o hainuta, sau orice alt accesoriu metalic. a tras si mama o sperietura odata tot asa. succes