Întrebare recomandată | MyBeautiful a întrebat:

Din greşeală, am udat o carte şi după ce s-a uscat paginile s-au încreţit.

Cum aş putea să le fac din nou drepte? Dau funda+vot!

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu poti cumpara o alta?
Cum a fost inainte, nu va mai fi niciodata!

| drogh a răspuns:

Din păcate nu se mai poate face nimic. Ori încerci să le mai usuci, ori le laşi desfăcute la un aer rece.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Sincer, si eu am avut problema asta...
Tine-o suspendata cu filele in jos, sa poata trece macar putin aer printre ele.
Dupa ce se usuca bine, poti incerca si tu cu un fier de calcat incalzit usor, si iei cate 2-3 pagini odata.
La mine a functionat, mi-a iesit destul de bine, dar nu e ca inainte, oricum.

| Almássy a răspuns:

Nu cred ca poti

| whattt a răspuns:

Pune ceva o bucata de panza peste fiecare foaie distrusa si o calci

| condreavaly a răspuns:

Fier de calcat cu aburi. va rezolva problema. sau ia cartea aia si inca una si mergi la anticariat, si de acolo iti vor inlocui ei cartea. daca sunt d treaba aia

| SandraM a răspuns:

Cu fierul de calcat happy

| Anndreea49 a răspuns:

Pui o patura pe carte si dupa aia dai cu fierul de calcat. funda + vot?

| Lixuu a răspuns:

Pui o un prosop [ impaturit de 4 ori ] si peste prosop pui o foaie mai groasa
apoi pui fierul de calcat si lasi asa timp de 40 de secunde maxim 1 minut
apoi inchizi cartea si in 2 zile e ca noua! crede-ma la mine o mers! happy

| liluuu a răspuns:

Pune un material pe pagina si calca-l cu fierul de calcat. Sper sa mearga> Bafta!

| Adecriss26 a răspuns:

Pai cam nimic laughing, dar deschide-le in aer rece.si lasa-le acolo pana se fac ele happy
Pa, pa sper ca ti-am fost de folos.